Menü Kapat

İş Güvenliği Ekipmanları İstanbul, Kocaeli, Gebze, Tuzla, Kartal

İş Güvenliği Ekipmanları İstanbul, Kocaeli, Gebze

İş Güvenliği Ekipmanları İstanbul, Kocaeli, Gebze bölgesi kullanımı ve ihtiyaç duyulmasındaki en büyük nedenler neledir. Neden bu bölgelerimizde iş güvenlik ekipmanları daha çok kullanılmalıdır.

İş Güvenliği Ekipmanları İstanbul
İş Güvenliği Ekipmanları İstanbul

İş güvenlik ekipmanı kullanmayan iş yeri ve iş alanlarının, yeni düzenlenen kanun tasarısı ile yüksek meblağlar ile cezalandırılacağını unutmamak gerekir. Güvenlik ekipmanlarının olmayışı bir nevi insan hayatını tehlikeye atmaktır. Bu tür kazalar sonucu yaralanan yada hayatını kaybeden işçilerimizin sayısı şimdilerde oldukça düşüşe geçmiştir. İş İş Güvenliği Ekipmanları İSTANBUL, KOCAELİ, GEBZE, TUZLA, KARTAL gibi sanayisi olgunlaşmış büyük alanlarda çalışma yapan firmaların çoğalmasına ek olarak, iş güvenlik ekipmanlarının kullanımı da oldukça artmıştır.

İş güvenliğinin sağlanması personelin kendini daha güvende hissetmesine, sadece işine odaklanmasına olumlu katkı sağlamaktadır. Ayrıca bir işyerinde gerçekleştirilen denetimler de personelin ne kadar koruma altında olduğunun göstergesi olmaktadır. İş güvenliği malzemeleri İstanbul genelinde birçok iş güvenliği malzemesi satan yerlerde bulunabilir durumdadır. Fiyat araştırması için ayrıca online satış sitelerine de göz atarak kıyaslama yapmanız mümkün olacaktır.

İş Güvenliği Ekipmanları İstanbul, Kocaeli, Gebze, Tuzla Kartal

İş Güvenliği Ekipmanları İstanbul, Kocaeli, Gebze, Tuzla Kartal
İş Güvenliği Ekipmanları İstanbul, Kocaeli, Gebze, Tuzla Kartal

İş Güvenliği Ekipmanları İstanbul, Kocaeli, Gebze, Tuzla ve Kartal yerleşim birimlerinde bulunan sanayi ve benzeri iş yerlerinin oldukça fazla olmasından sebep, bu bölgelerimizde iş güvenlik malzemeleri daha sık kullanılmakta yada ihtiyaç duyulmaktadır.  Riskli bölgelerde çalışan işçilerin oldukça fazla olması, bu tür iş güvenlik ekipmanlarının kullanılmasını zorunlu hale getirmiştir.

İş Güvenliği Ekipmanları Kocaeli

İş Güvenliği Ekipmanları Kocaeli
İş Güvenliği Ekipmanları Kocaeli

Kocaeli ve bölgesi ilçelerinden Kocaeli sınırları içinde bulunan Gebze büyük sanayi işletmelerinin bulunduğu en büyük sanayileşmiş yerleşim birimlerinden bir tanesidir. Bu bölgemizde ekipman kullanımının daha fazla olduğunu görmekte ve iş veren ve iş olanağı sağlayan bir çok firma veya kuruluşun ekipmanların kullanımına oldukça dikkat ettiği gözlemlenmiştir.

İş Güvenliği Ekipmanları Tuzla

İş Güvenliği Ekipmanları Tuzla
İş Güvenliği Ekipmanları Tuzla

Tuzla bölgesi genel anlamda deniz ve tersane sanayisini bir arada toplayan ve Türkiye’nin en işlek tersanelerden birisine sahip yerleşimlerinden birisidir. Tuzla bölgesinde risk taşıyan çalışma ortamlarının çok daha fazlası olması, iş güvenliği ekipmanlarının da daha fazla kullanılmasını zorunlu hale gelmesini sağlamaktadır

Tuzla iş güvenlik ekipmanları açısından oldukça zengin kullanıma sahip olmak ile birlikte, büyük tersane sahiplerimizin de dikkatli çalışmaları ile iş sahası kazalarının azalmasında önemli roller üstlenmişlerdir.

İş Güvenliği Malzemeleri

Çalıştığınız iş yerinde kullanmakla yükümlü olduğunuz iş güvenliği malzemelerinin neler olduğunu biliyor musunuz? Bunun için tarafınıza yapılan uyarılara ne kadar uyum sağlıyorsunuz? Hem maddi hem manevi hem de can kaybına kadar sebebiyet verebilecek riskleri azaltma yöntemlerinin başında iş güvenliği ekipmanları kullanmak gelmektedir. Bu hususlarda tarafınıza yapılan uyarılara karşı dikkatli olup, uyum sağlamanız yararınıza olacaktır. Şimdi bu ekipmanların neler olduğunu görelim.

İş Güvenliği Ekipmanları İstanbul Nedir?

Çalışanların bütünü ile vücut sağlığının korunması amacı ile iş yerlerinin temin etmekle yükümlü olduğu iş güvenliği ekipmanları nelerdir? Çalışılan iş koluna göre genel anlamda aranan ekipmanlar arasında baret, gözlük, ayakkabı, işe uygun iş kıyafetleri, eldiven, iş yeri uyarı levhaları sayılabilir. Bu malzemelerin temin edilmesi ile sorumluluk ortadan kalkmamaktadır. Temin edildiği gibi personelin kullanımının denetlenmesi ve sağlanması da iş verenin sorumluluk alanında yer almaktadır.

İş Güvenliği Malzemeleri Fiyatları

İş ve işçi sağlığının güvenceye alınması amacı ile özellikle de son on yıldır iş güvenliği malzemeleri önem kazanmaya devam etmektedir. Tehlike koluna başta olmak üzere, çalışılan sektörde ihtiyaç duyulan malzeme çeşitlerine göre iş güvenliği malzemeleri fiyatları değişkenlik göstermektedir. Fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise malzeme kaliteleri olmaktadır. Gerek online, gerek reel satış mağazalarında aynı ürün için farklı fiyatlamalar yapılmasının altında yapan sebeplerin başında firma etiket farkı, kalite farkı gelmektedir. Bazen de fiyatların belirlenmesinde toplu alımlar hesaba katılmakta toplu alımlarda farklı kampanyalar düzenlenmektedir. Malzeme fiyat ve teklifler için erataş şirketimizden bilgi alabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Tuzla İş Güvenliği Ekipmanları Kişisel Donanım başlıklı makalemizde İş güvenliği ekipmanları, Tuzla İş Güvenliği ve Tuzla İş Güvenliği Ekipmanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir